O autorze

Jako jeden z nielicznych skutecznie i to niejednokrotnie zastosował zasadę

„lekarzu ulecz się sam”

Gdy chorowałem na chroniczne zapalenia zatok, uszu, gardła i oskrzeli, widziałem bezradność lekarzy w zapobieganiu tym chorobom. Gdy nie chodziłem przez 3 miesiące z powodu zniszczonej chrząstki stawowej w stawach biodrowych i kolanach, jedyną alternatywą była wymiana stawów. W każdym przypadku, lecząc się sam z powodu braku właściwej wiedzy wśród lekarzy, wyleczyłem się w 100%. Teraz chętnie podzielę się z Tobą wiedzą, w jaki sposób należy leczyć przyczynowo, aby uzyskać pełne zdrowie…

Autor książek Rak to nie wyrok

Ryszard Grzebyk, zgłębiając m.in. zasady osteopatii, medycyny naturalnej i chińskiej, opracował całościowe zasady leczenia przyczynowego, którego podstawy opisał w serii książek. Autor dzieli się w nich odkryciami i dowodami na skuteczność medycyny naturalnej oraz sposobami leczenia niemal wszystkich chorób. Praktykuje różne dziedziny medycyny naturalnej, w tym medycynę chińską i osteopatię, dzięki czemu zdecydowanie lepiej rozumie zasady leczenia przyczynowego, tym bardziej że kształcił się u lekarzy stosujących ten sposób terapii (a nie ma ich niestety zbyt wielu). Wiedza o tym, jakie czynniki powodują powstanie zaburzeń – również tych prowadzących do nowotworu – sprawia, że łatwiej jest blokować te mechanizmy i tym samym łatwiej jest wyleczyć raka czy inną przewlekłą chorobę. Wiedzy tej dostarczą wspomniane książki.

Doktor Grzebyk wie, jak skutecznie rozluźnić napięty system nerwowy –pokonać jedną z głównych przyczyn leżących u podłoża chorób i wspomóc osłabiony organizm…

Wiedzę zdobył we Francji i w Kanadzie, uzyskując dyplom oraz tytuł:
– dyplom terapii manulanych (DMP),
– doktora medycyny naturalnej (DNM),
– doktora tradycyjnej medycyny chińskiej (DTCM).

Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, obecnie pisze książki. Układa wiedzę niczym puzzle i przekazuje w zrozumiały sposób informacje na temat prawdziwych przyczyn występowania nowotworów i chorób chronicznych. Podaje też, jak w prosty (wręcz domowy) sposób można się z tych chorób wyleczyć. Jest to wiedza, którą lekarze znają tylko częściowo, a Ty możesz już skorzystać z niej w całości, by efektywnie poprawić stan swojego zdrowia. Doktor Grzebyk zdobył niebagatelną wiedzę z zakresu skutecznego leczenia, doskonale posługuje się:
– osteoakupunkturą,
– PSI (wyjaśnienie poniżej),
– technikami rozluźniającymi system nerwowy,
– technikami manualnymi rozluźniającymi powięzie, przyczepy mięśniowe oraz mięśnie,
– przeciwnowotworowymi i rewitalizującymi technikami podawania dożylnego,
– hormonami naturalnymi,
– skuteczną odbudową chrząstki stawowej,
– gemmoterapią,
– litioterapią (nie mylić z litoterapią),
– olejkami eterycznymi,
– Solami Schüsslera.

Osteoakupunktura

Specyficzna technika przywracająca właściwy przepływ energii w meridianach, co często jest odczuwalne natychmiast. Próby pokazały, że trzeba około 4 zabiegów akupunktury, aby uzyskać ten sam efekt; technika wykonywana manualnie.

PSI

Psychoanaliza strukturalna intuicyjna, trudno ją krótko opisać… Gdy odbywałem praktykę, pytałem pacjentów, dlaczego na nią przychodzą, mimo że wcześniej już byli u psychologów i im podobnych. Ku mojemu zdziwieniu odpowiadali krótko: jedna wizyta tutaj to jak 10 wizyt u normalnego psychologa. Czyli jest to metoda zmierzająca błyskawicznie do celu i tym samym efektywna.

Klawiterapia

Technika rozluźniająca i regulująca pracę systemu nerwowego, opracowana przez Polaka, dr. Ferdynanda Barbasiewicza; bolesna, ale niezwykle skuteczna w leczeniu chorób. Jest w zasadzie jedyną skuteczną metodą leczenia takich chorób, jak: Parkinson, alzheimer, stwardnienie rozsiane, i innych o podłożu neurodegeneracyjnym.

Techniki manualne

Rozluźnia powięzie, przyczepy mięśniowe oraz mięśnie. Trochę to niecodzienne, aby rozluźniać powięzie i przyczepy mięśniowe, ale tak jest! Między innymi to one blokują przepływ krwi i limfy, powodując odkładanie się toksyn, niedożywienie i uszkodzenia, zwłaszcza stawów.

Przeciwnowotworowe i rewitalizujące techniki podawania dożylnego

Zalicza się do nich podawanie: witamin, zespołu minerałów, aminokwasów, środków roślinnych o silnym działaniu przeciwnowotworowym czy też wzmacniającym i odbudowującym narządy, a także bardzo skuteczne tzw. techniki tlenowe.

Hormony naturalne

W przeciwieństwie do stosowanych nagminnie przez lekarzy hormonów sztucznych, hormony naturalne nie powodują efektów ubocznych (polepszają tylko zdrowie), oczywiście przedawkowanie, tak samo jak w przypadku każdego innego leku, może być niemiłe w skutkach… Wszystkie poznane przeze mnie efekty uboczne przypisywane stosowaniu hormonów naturalnych są efektem stosowania hormonów sztucznych! Kluczem do sukcesu jest tutaj właściwy dobór stosunkowy całej gamy naturalnych hormonów, a nie tylko jednego i to sztucznego (jak to najczęściej czynią endokrynolodzy). Każda choroba to często mocno zachwiany system hormonalny, więc logiczne jest, że jego unormowanie powinno być podstawą większości terapii, niestety tak nie jest. 

Odbudowanie chrząstki stawowej

Odbudowanie chrząstki, a przynajmniej eliminacja bólu stawowego i zdecydowana poprawa komfortu życia statystycznie u 85% pacjentów, to efekty, które mówią same za siebie. Niepotrzebna jest operacja wymiany stawu i można znowu żyć normalnie! Stosowana specjalna kombinacja naturalnych składników podawanych do stawowo jest praktycznie bezbolesna.

Gemmoterapia

Leczenie wyciągami z pączków niektórych drzew i roślin, niezwykle efektywne – tym sposobem można skutecznie wyleczyć wiele chorób… 

Litoterapia

Wyciągi alkoholowe z minerałów są bardzo skuteczne i niezastąpione w niektórych chorobach. 

Olejki eteryczne

Inaczej niż w przypadku naturalnych antybiotyków leczenie to jest mocno „zapachowe”. Właściwe kombinacje są skuteczne tam, gdzie często już nic innego nie pomaga. W trudnych przypadkach na efekty czasami należy trochę poczekać, ale wyleczenie jest na dobre. Olejki eteryczne to naturalne antybiotyki. Wiele osób o nich słyszało, ale niewiele wie, że można nimi regulować gruczoły dokrewne, leczyć oczy… oczywiście należy wiedzieć, w jaki sposób, aby nie stracić wzroku! Olejki eteryczne są doskonałe przy bólach mięśniowych, w chorobach neurologicznych, układu pokarmowego, większości problemów związanych z krążeniem, także w reumatyzmie, zakażeniach bakteryjnych, ginekologii, dermatologii, stomatologii.

Sole Schüsslera

Ludzki organizm składa się z 12 soli podstawowych i 12 dodatkowych. Brak tylko jednej z nich oznacza pewną chorobę. Diagnoza jest dosyć specyficzna i będzie dokładnie opisana w książce. Niestety niewiele osób umie się posługiwać tymi solami, a jest to jedna z najbardziej podstawowych terapii w leczeniu przyczyn choroby lub samych chorób.