Jedna z przyczyn słabej pamięci

Napisano całe tomy na temat przyczyn słabej pamięci i sposobów jej polepszenia. Dziś pragnę podzielić się z tobą informacją o bardzo skutecznej terapii, zazwyczaj pomagającej większości.

Oczywiście nie należy przy tym zapominać o podstawowej zasadzie, która w tym przypadku jest niezwykle istotna, a mianowicie o odpowiednio wysokim poziomie cholesterolu, najlepiej dużo ponad 200, oraz odblokowaniu systemu nerwowego. Jeżeli skorygujesz te dwa elementy, wówczas prawie każdy ukierunkowany produkt powinien dać szybkie efekty w poprawie pamięci.

Co jednak uczynić, jeżeli jest niemożliwe wykonanie klawiterapii czy podniesienie cholesterolu?

Należy wówczas wybierać żywność bogatą we flawonoidy, które przy okazji pomogą ci zrzucić część nadwagi i trzymać pod kontrolą stan zapalny. Stan zapalny w mózgu, nawet niezbyt intensywny, może, i to znacznie, osłabić pamięć oraz zmniejszyć funkcje poznawcze, zwłaszcza w późniejszym okresie życia.

Stan zapalny w mózgu jest najczęściej prowokowany metalami ciężkimi chociażby tymi pochodzącymi ze szczepionek oraz rozszczelnieniem bariery krew-mózg, o tym poczytaj więcej w Rak to nie wyrok.

W różnych badaniach klinicznych, m.in. przeprowadzonych na University of California, udowodniono, że osoby z podwyższonym poziomem CRP mają słabszą pamięć od osób z normalnym poziomem.
Jakiś stan zapalny zawsze występuje w organizmie, gdyż dzięki niemu może trenować układ odpornościowy. Jest on jednak słaby – każdy silniejszy, a na dodatek chroniczny, może być przyczyną bardzo wielu chorób, w tym nowotworowych.

Jednym z dobrych sposobów kontroli stanu zapalnego jest wzmocnienie metabolizmu, chociażby poprzez treningi, np. jogi. Okazało się, że u adeptów tej dyscypliny kilkakrotnie rzadziej występuje stan zapalny w stosunku do osób niećwiczących. Oczywiście każda aktywność fizyczna sprzyja kontroli stanu zapalnego.

Wracając jednak do flawonoidów – te, które są bardzo skuteczne, są też łatwo dostępne:

– borówka czarna;
– jeżyna czyli czernica;
– czereśnie;
– figi;
– maliny;
– açai;
– kapusta;
– bakłażan;
– marchewka;
– burak ćwikłowy.

Świeże owoce i warzywa są oczywiście najlepsze, jednak trudno o nie w zimie – wówczas można stosować kombinacje flawonoidów w proszku. Zawsze należy zwracać uwagę na pochodzenie produktów, zarówno tych świeżych, jak i przetworzonych. Gdy nie znasz pochodzenia produktu zawsze od producenta żądaj potwierdzenia, że w ich uprawie nie były używane żadne nawozy bądź herbicydy, które mogą zniszczyć twoje zdrowie.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *