Przeszczep organów

Przeszczep organów dla wielu jest to dylemat moralny, czy przyjąć obcy lub podarować swój organ, by przedłużyć sobie lub komuś życie. Jakkolwiek każdy ma prawo do własnego zdania, to transplantologia dobrze się rozwija i techniki przeszczepów są coraz efektywniejsze i odważniejsze.

Biorca organu nigdy nie wie, co tak naprawdę otrzyma wraz z narządem dawcy.

Najczęściej otrzymuje w spadku cały zestaw wirusowo-bakteryjno-pasożytniczy. Jest to oczywiście jedna z częstych przyczyn odrzutów. Oprócz wirusa WZW typu C inne zakażenia lekarze jednak lekceważą.

Do tej pory nie wykonywano w ogóle przeszczepów nerki, jeżeli pochodziła ona od osoby mającej WZW typu C. Na szczęście przeprowadzono eksperymentalne przeszczepy w Penn Medicine, gdzie 10 osób zostało poinformowanych o pochodzeniu organu od osoby zakażonej WZW i ogromnym ryzyku, jakie się z tym wiąże – wyraziły one na niego zgodę. Wszyscy pacjenci przeżyli i mają się dobrze.

Oto, jak się to stało:
Było to nie lada wyzwanie dla lekarzy, którzy postanowili dokonać takich przeszczepów, pobierając organ od osoby zakażonej WZW typu C. Po przeszczepie każdy z pacjentów był przez 12 tygodni leczony lekiem Zepatier i ku zdumieniu lekarzy, tak jak po przeszczepie wszyscy chorzy zostali zainfekowani wirusem C, tak po tym leku wszyscy zostali wyleczeni.
Wydarzenie to wręcz wyważyło do tej pory zaryglowane drzwi, bo już wiadomo, że będzie można pobierać organy od osób zakażonych wirusem. Badania w tym kierunku będą kontynuowane.

Jeżeli zgadzasz się zostać pośmiertnym dawcą organów, to w trosce o zdrowie ewentualnego biorcy, jak i o swoje własne, systematycznie eliminuj z organizmu wszelkie zakażenia spowodowane przez wirusy, bakterie czy pasożyty. Jeśli chcesz dać komuś coś, co może uratować życie, daj mu to w jak najlepszym stanie, nie zadowalaj się bylejakością.

Naturalne sposoby leczenia WZW typu C, czy każdego innego, są bardzo efektywne, należy je jednak zastosować w odpowiednim momencie.

Oto, co należy czynić:

  •  całkowicie na czas leczenia wyeliminować alkohol;
  • spożywać niskoglikemiczne, bogate w błonnik posiłki;
  • suplementować mikroelementy;
  • stosować zioła o silnych właściwościach wiruso- i bakteriobójczych, np. berberys;
  • odblokować wątrobę, podając (najlepiej dożylnie) kwas alfa-liponowy;
  • podawać dożylnie ozon na zmianę z UVB (naświetlanie krwi ultrafioletem – więcej w serii Rak to nie wyrok)
  • lub podawać dożylnie na zmianę wodę utlenioną i witaminę C w dużych dawkach; nie zapomnij, że przed podaniem witaminy C należy wykonać badanie G6PD – wykaże ono, czy nie występują u Ciebie uwarunkowania, które przy dużych dawkach tego związku mogą doprowadzić do śmierci;
  • olejki eteryczne są wystarczająco silne, by przy odpowiedniej diecie poradzić sobie z takimi zakażeniami;
  • klawiterapia w ciągu jednego tygodnia pozwala na 100-procentowe wyleczenie z WZW 🙂

Pozdrawiam i życzę, byś nigdy nie musiał korzystać z tych porad. Pamiętaj: łatwiej zapobiegać, niż leczyć.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *