Dobre na oczy, wydłuża życie?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważny w codziennym życiu jest wzrok, jednak większość tego, co robimy, na różne sposoby go uszkadza. Godziny czytania drobnych liter przy nie najlepszym świetle, patrzenie w ekran komputera. Brak właściwych dla narządu wzroku mikroelementów niejednemu mocno ten wzrok osłabiło.

Tak samo jak każdy inny organ lub część ciała, jeżeli oko będzie systematycznie przeciążane, to w którymś momencie bez wątpienia nastąpi jego szybsza degeneracja.
Czy jest jakiś związek pomiędzy stanem organizmu, długością życia a wzrokiem?
Każdy naturopata wie, że tak, lekarz już niekoniecznie…

Długi czas poświęcono na obserwację osób żyjących ponad 90 i więcej lat – często miały one kilka wspólnych cech:
– pomimo wieku prawie cały dzień były aktywne fizycznie i żadna z nich nie unikała
pracy fizycznej;
– miały dobrą kondycję organizmu i rzadko długotrwałe poważniejsze dolegliwości;
– najczęściej miały doskonały wzrok, jak na swój wiek.

Odkryto również, że wszyscy mamy gen o nazwie FOXO3, który zabezpiecza i spowalnia starzenie. Okazało się, że średnio u 1 na 3 osoby gen ten jest silniejszy i taki jest przekazywany z pokolenia na pokolenie.
Oczywiście jeżeli w linii przekazu życia wszyscy dbali o dobrą formę, szeroko rozumianą, to ich potomkowie mają wszelkie szanse na długie i zdrowe życie, pod warunkiem że sobie go w cywilizowanym świecie nie zniszczyli.

Wiadomo, że np. astaksantyna, której najwięcej znajduje się w dzikim łososiu, krewetkach i homarach, ma kilka niezwykłych zalet.
Obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu, działa przeciwzapalnie, zmniejsza ryzyko ataku serca czy wątroby.
Doskonale wpływa na oczy i, jak odkryto, aktywuje gen FOXO3!

Jako jeden z niewielu antyoksydantów przekracza barierę krew–siatkówka, która ma za zadanie m.in. nie wpuszczać do oka żadnych bakterii czy grzybów.

Przypomnę, że podobną barierą, zwaną krew–mózg, otoczony jest nasz mózg, będący głównym centrum układu nerwowego – również po to, by substancje, które w mózgu nigdy nie powinny się znaleźć, nie uszkodziły go. W naszym organizmie jest zatem kilka wyjątkowo ważnych organów, które mają dodatkowe zabezpieczenie.

Pamiętaj, że naturalne produkty działają najlepiej, gdy są przyjmowane w towarzystwie innych naturalnych komponentów. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co najlepiej wpływa na wzrok, a przy tym również na długowieczność i formę, sprawdź w książce Kiedy lekarz zawiedzie, na s. 234 i 245; znajdziesz tam też wiele innych przepisów na skuteczne mieszanki do stosowania w różnych dolegliwościach.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *