Alzheimer – jak pomóc choremu?

Alzheimer jest to choroba autoimmunologiczna, zwana cukrzycą typu 3.

Jak sama nazwa wskazuje, w proces jej powstawania zaangażowany jest układ hormonalny, a w związku z tym również nerwowy i odpornościowy.

Coraz więcej lekarzy przychyla się do wniosku, że każda choroba chroniczna jest tak naprawdę jakimś upośledzeniem metabolizmu cukru w organizmie. Pasuje to nad wyraz dobrze do choroby Alzheimera. Działanie ukierunkowane na regulację układu hormonalnego dowodzi, że jest to w tym przypadku prawda. Skoro tak, to naturalna terapia ukierunkowana na leczenie cukrzycy powinna pomagać w tym schorzeniu.

Choroba ta częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn i rokowania u kobiet są generalnie gorsze. Prawdopodobnie jest to związane z tym, że mężczyźni otrzymują wcześniejsze sygnały, że coś się dzieje i reagują, podczas gdy kobiety na ogół od razu są diagnozowane z zaawansowanym alzheimerem.

Oto prawdopodobnie dlaczego;
Bardzo często, by nie powiedzieć, że zawsze, jedną z głównych grup hormonów, których poziom w przypadku tej choroby powinien być zbalansowany, są estrogeny. To grupa około 20 hormonów, z czego pod uwagę najczęściej bierze się estron, estriol i estradiol. Estrogeny występują również u mężczyzn, ale w o wiele mniejszej ilości aniżeli w organizmie kobiet –to może wyjaśniać fakt, że mężczyźni są mniej zabezpieczeni i wcześniej odczuwają dolegliwości i zaczynają przeciwdziałać. Kobiety natomiast mając więcej estrogenów zabezpieczających przed Alzheimerem te dolegliwości odczuwają zbyt późno i je zauważają w jej bardziej zaawansowanym stadium. Oczywiście ta choroba nie wynika tylko z zmniejszonego poziomu estrogenów, jest to jednak istotny element w tej chorobie.

Kolejna cecha charakterystyczna choroby Alzheimera to obecność większej ilości aluminium w mózgu pacjenta. Aluminium w wielu przypadkach jest inicjatorem chorób autoimmunologicznych, niszczy barierę krew–mózg chroniącą mózg, powoduje jego stan zapalny. Powszechnie występuje w otoczeniu, np. w folii aluminiowej używanej w kuchni. Zawierają go również szczepionki.
Mózg stanowi centralny organ układu nerwowego, gdy więc zostanie zaatakowany, posypie się cały organizm – kwestia tylko, jak szybko.

Jak temu przeciwdziałać?
  •  Skoro układ nerwowy jest podstawowym systemem organizmu i jest on uszkadzany przez tę chorobę (a raczej to co ją powoduje), to logiczne jest, że system nerwowy należy udrożnić i pobudzić. Nie znam lepszej techniki stosowanej w tym celu niż klawiterapia.
  • W powstawanie alzheimera zaangażowany jest też układ hormonalny, więc należy zbadać poziom wszystkich hormonów – a nie np. tylko estrogenów. Następnie trzeba ten system umiejętnie zbalansować. Najlepiej stosować do tego biohormony, czyli hormony dokładnie takie same, jakie występują w naszym organizmie, nie zaś sztuczne/chemiczne z apteki.
  • Aluminium znajdujące się w mózgu i niszczące go należy usunąć z organizmu, pamiętając, że trzeba zastosować w tym celu produkty przekraczające barierę krew–mózg i eliminujące z mózgu metale ciężkie – przeczytasz o nich w Rak to nie wyrok: Raporty 2, rozdział o metalach ciężkich.
  • Przy cukrzycy dobrze sprawdza się dieta ketogeniczna, więc i w chorobie Alzheimera będzie bardzo pomocna.
  • Olej kokosowy, olej z kryla, Ginkgo biloba, ALA – zdecydowanie przyczynią się do poprawy stanu pacjenta.

Ponadto musisz zdawać sobie sprawę, że ta choroba wymaga cierpliwości od otoczenia i zdeterminowania w stosowaniu leczenia.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *