3 sposoby na lepszy seks

Pisząc „seks”, mam na myśli ogólną witalność organizmu i wyższy poziom energii. Jedno z drugim idzie bowiem w parze. Seks sam w sobie poprawia o 23% zdolności poznawcze w testach słownych. Zapobiega demencji, polepsza pracę mózgu, zwiększa radość i sprzyja optymistycznemu nastawieniu do życia. Dwukrotne współżycie w ciągu tygodnia aż o 50% zmniejsza ryzyko chorób serca, znacznie też przyczynia się do zmniejszenia ryzyka raka prostaty.

Nie jest prawdą, że 70- czy 80-latki już nie powinni z tego dobrodziejstwa korzystać. Prawdą jest, że często już nie mogą, gdyż przez całe życie słyszeli, że w tym wieku nie da rady, i przyjęli taki program mentalny jako jedyny słuszny. Co w konsekwencji przyjęty przez nich program/przekonanie owocuje „niemocą”.

Prawie wszystko zależy od nastawienia, dbania o własny organizm przez całe swe życie oraz pielęgnowania kondycji, a to odpłaca się wyższym poziomem hormonu wzrostu, DHEA i testosteronu. To zaś przekłada się na lepszy metabolizm oraz wyższy poziom produkowanej energii, czyli większą witalność – tak potrzebną na każdym etapie życia, a zwłaszcza na starość.

O czym tu jednak mówić, skoro najczęściej jedynie do 40. roku życia, a czasami do 50. jest się aktywnym fizycznie, trenuje i dzięki temu utrzymuje dobre samopoczucie; natomiast po pięćdziesiątce, gdy z natury ma się mniej energii, zamiast starać się ją dzięki aktywności utrzymać na właściwym poziomie, cały wysiłek przeznaczany jest na jej magazynowanie, co samo w sobie przyspiesza starzenie.

W jaki sposób można zwiększyć produkcję energii w organizmie i zarazem swoją wydolność seksualną?

Na rynku jest dostępnych sporo różnych znanych ziół i produktów, które mogą w tym pomóc, m.in.:

1) tlenek azotu
2) kozieradka
3) aminokwasy

  1. Jest to znany środek na wszelkiego rodzaju schorzenia w organizmie. Ma m.in. silne działanie wiruso- i bakteriobójcze, rozszerza też naczynia krwionośne, czym przyczynia się do zwiększonego przepływu krwi, co jest niezbędne przy omawianym problemie. Więcej informacji na temat tlenku azotu znajdziesz w książkach Rak to nie wyrok. Znanym warzywem podnoszącym w organizmie poziom tlenku azotu jest burak ćwikłowy – starożytni Rzymianie pili sok z niego 2 godziny przed współżyciem.
  2. To znane z rejonu Morza Śródziemnego zioło, które stosuje się w zaburzeniach erekcji. Zwiększa ono poziom testosteronu, a także libido, również u kobiet. Zalecana dawka to 500 mg dziennie.
  1. Najbardziej efektywne aminokwasy to arginina i cytrulina. Zwiększają poziom tlenku azotu w organizmie i dzięki temu poprawiają męską formę. W największej ilości występują w orzechach, nasionach słonecznika, orzeszkach ziemnych, migdałach, mięsie z kurczaka, jajkach, arbuzie i łososiu (nie tym z ferm hodowlanych ale dzikim). Można też zakupić aminokwasy w proszku. Sugeruję stosować około 1 g cytruliny i 5 g argininy.
Więcej informacji na temat zwiększania siły witalnej znajdziesz w Kiedy lekarz zawiedzie…

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *