Cukrzyca + tabletki na nadciśnienie = niebezpieczeństwo

Cukrzyca – Wszelkie schorzenia chroniczne czy autoimmunologiczne charakteryzują się tym, że najczęściej bardzo trudno określić jedną ich przyczynę. Jest to wypadkowa ogniw w łańcuchu przyczynowo-skutkowym, z których każde samo w sobie stanowi oddzielne wyzwanie i zagadkę dla terapeuty.

Tak samo jest z cukrzycą – gdy się pojawia, to zazwyczaj wraz z innymi poważnymi dolegliwościami. Dziś omówię nadciśnienie tętnicze, występujące u prawie co drugiego cukrzyka.

Niestety leczenie w tradycyjny, akademicki sposób nadciśnienia towarzyszącego cukrzycy może być śmiertelne.
Poniżej wyjaśniam dlaczego.

Przeprowadzono analizę ponad 73 tys. cukrzyków biorących leki na nadciśnienie w 49 różnych badaniach klinicznych, u których po zażyciu tabletek ciśnienie skurczowe wynosiło poniżej 140. Wykazano, że są oni bardziej narażeni na zawał serca lub śmierć. Wynika z tego wyraźnie, że typowe tabletki na nadciśnienie stosowane u cukrzyków mogą powodować dodatkowy efekt, który w konsekwencji może być groźniejszy od samego nadciśnienia.

Nie jest to nic nowego – o niekorzystnym wpływie tabletek na nadciśnienie wiadomo już od dawna. Szanse na to, że lekarz Ci o tym powie, są bliskie zera, więc lepiej sam o tym pamiętaj.
Głównymi czynnikami podnoszącymi ciśnienie są stres i otyłość oraz niedobór niektórych mikroelementów.

Witamina D3 oraz kwercetyna

Przy nie za wysokim nadciśnieniu tylko te dwa elementy już po kilku tygodniach (średnio 6) mogą je wyregulować. Oczywiście nie mówię tu o dawce witaminy D3, na którą łaskawie zezwolił polski sanepid, czyli 2000 IU, ale o co najmniej 4–5-krotnie wyższej. Samo jej stosowanie zwiększa wydolność organizmu, w tym pomaga zwiększyć dystans spaceru. Kwercetyna jest bardzo silnym czynnikiem antyciśnieniowym – naturalnie występuje w cebuli, zwłaszcza w jej skórce, z której robi się wyciąg, oraz owocach cytrusowych, jarmużu, jagodach. W badaniach po 2 miesiącach zmniejszyła ciśnienie o 3,6 mmHg. Wystarczy spożywać 200 mg kwercetyny dziennie.

Stres

Dużo można by na jego temat napisać – tutaj chcę jedynie zaznaczyć, że należy go złagodzić. Świetnie działa na niego klawiterapia, osteoakupunktura, psychoanaliza, dopiero w dalszej kolejności zioła.

Otyłość

Im bardziej otyła osoba, tym mniej ma ochoty na jakąkolwiek aktywność fizyczną, choć tym bardziej powinna ją wykonywać. Nie ma usprawiedliwienia dla ludzi, którzy nie chcą, a mogą się ruszać – ci zaś, którzy ruszać się nie mogą, powinni pomyśleć o wzmocnieniu pracy tarczycy i jej mocnej stymulacji, aby spalała większe ilości tłuszczu. W tym czasie lepiej nie spożywać dużych ilości węglowodanów, gdyż to tym bardziej osłabi pracę tarczycy i przyczyni się do otyłości.

Aronia

O niej już pisałem w jednym z poprzednich artykułów, więc tylko przypomnę, że to doskonały naturalny środek bezpiecznie obniżający ciśnienie.

Zawsze sugeruję zacząć od naturalnych sposobów, bo w większości przypadków są one wystarczające.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *