Demencja i inne problemy z pamięcią

Według statystyk na Alzheimera choruje: 10% – 65 latków, 25% – 75 latków i 50% – 85 latków. Nie jest to banalny problem, gdyż w USA koszt leczenia takich osób to łącznie około 60 mld $ rocznie, a prognozy najbliższej dekady są jeszcze gorsze. Warto więc wziąć pod uwagę czynniki, które do tego prowadzą i sposoby utrzymania sprawności umysłowej.

Medycyna akademicka ma problem z leczeniem tych przypadłości, ponieważ wszystkich pacjentów traktuje szablonowo, a nie indywidualnie. Absolutnie głównym powodem powstawania Alzhaimera, jest kumulacja w mózgu płytek amyloidowych i aluminium oraz brak równowagi hormonalnej (głównie estrogenów) w organizmie pacjenta.

Aluminium bez problemów uszkadza barierę krew – mózg, która ma powstrzymać przedostawanie się większej jego ilości do mózgu. W uszkodzeniu tej bariery pomaga mu rtęć, która tak jak aluminium, znajduje się w szczepionkach. Dodatkowo wszystkie metale ciężkie, tak jak i promieniowanie elektromagnetyczne (uwaga m.in. na telefony komórkowe) uszkadzają tę barierę i mózg. Uszkodzona bariera, to otwarta droga do kumulacji w mózgu aluminium.

Oczywiście medycyna akademicka najczęściej „nie wie” o głównych przyczynach tej choroby, gdyż inaczej musiałaby zrezygnować z tych niedorzecznych szczepionek. Logiczne więc, że przed rozpoczęciem leczenia tej choroby, należy najpierw wyeliminować z otoczenia promieniowanie elektromagnetyczne, a z organizmu i mózgu metale ciężkie. Wówczas należy zabrać się za odbudowę bariery krew – mózg i balans hormonalny.

Nie należy też zapomnieć, że skoro jest to choroba układu nerwowego, to należy ten układ odblokować i uregulować, a w tym celu najlepiej byłoby zastosować metodę klawiterapii.

W następnym kroku bardzo często potrzeba zająć się uregulowaniem niedoczynności tarczycy i wzmocnieniem osłabionych nadnerczy, oraz eliminacją stanu zapalnego, który jest spowodowany głównie obecnością metali ciężkich i innych substancji w mózgu.

Nie jest to łatwe ani krótkie leczenie, ale dostosowane do pacjenta i konsekwentnie realizowane, daje naprawdę świetne rezultaty. Dzisiaj wszyscy są bardzo niecierpliwi w leczeniu, ponieważ zostali wytrenowani, że jeżeli nie ma mocnej poprawy w przeciągu kilkunastu dni, to takie leczenie jest nic nie warte. Tutaj należy uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie działać. Podane tutaj punkty nie wyczerpują wszystkiego, co należy wziąć pod uwagę w leczeniu Alzheimera. Resztę elementów znajdziesz w łańcuchu przyczynowo – skutkowym.

Zanim weźmiesz się za leczenie ciężkich schorzeń, sugerowałbym najpierw mocno przeanalizować w/w łańcuchy i dopiero wówczas, zastanowić się nad określeniem toku postępowania dla danej osoby.

Oprócz tego należy:

  1. Zmniejszyć ilość spożywanych cukrów, czyli spożywać żywność o niskim indeksie glikemicznym.
  2. Suplementować się witaminami i minerałami (w tym witaminami z grupy B, witaminą D3, omega-3).
  3. Przynajmniej raz dziennie, intensywnie ćwiczyć lub spacerować przez minimum 30 minut.
  4. Nauczyć się właściwie oddychać przeponą.
Uczyć się „na pamięć” wierszy, co oczywiście może być trudne, ale chodzi o to, by ćwiczyć pamięć.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *