Prostata, czy należy jej się bać?

Prostata – To gruczoł który znajduje się tuż poniżej pęcherza mężczyzny i służy jednocześnie jako mięsień i gruczoł dokrewny systemu reprodukcyjnego. Normalnie jest większości orzecha włoskiego, ale wraz z wiekiem następuje jej rozrost i może osiągnąć wielkość jajka. Gdy następuje jej rozrost, lekarze wpadają w panikę i najczęściej każą ją usunąć.

Czy to jest dobre zalecenie?

Zdecyduj sam wiedząc że po wycięciu prostaty najprawdopodobniej będziesz miał problemy z utrzymaniem moczu nie wspominając o seksie. Dlatego że jedną z funkcji prostaty jest utrzymanie właściwych parametrów nasienia i płynów które utrzymują zdrową spermę i możliwość zapłodnienia. Odpowiada też za witalność i funkcje odpornościowe, jeżeli na dobrych funkcjach tego wszystkiego ci nie zależy, to być może poddaj się operacji. Wiedz jednak też że tak naprawdę wyjątkowo niewielki procent mężczyzn umiera z powodu raka prostaty, chociaż ciągle jest to tendencja wzrostowa, gdyż jest to jeden z najmniej groźnych nowotworów.

Prawda jest taka, że pomimo tego, że prostata się rozrasta co można zaliczyć do powolnego procesu nowotworowego. To jednak mężczyzna ma wszelkie szanse na to, że umrze ze starości zanim zdąży umrzeć na raka prostaty. Lekarze najczęściej nie mówią tego pacjentowi, a wręcz przeciwnie namawiają go do operacji, która może przynieść więcej szkód jak pożytku.

Dobrym sposobem na utrzymanie prostaty pod kontrolą jest przebywanie na słońcu i w związku z tym wysoka ilość witaminy D w organizmie, spożywanie pokarmów bogatych w karetonoidy i likopen którego najwięcej znajduje się w pomidorach, brzoskwiniach, papai, guawie, arbuzie, różowym grejpfrucie. Spożywaj dużo dobrych kwasów tłuszczowych, kapusty, brokułów, kalafiora, małej ilości protein. Należy oczywiście zredukować stres i zwiększyć poziom kortyzonu, dotlenić organizm systematycznym wysiłkiem fizycznym, wyczyścić i wzmocnić jelita, wątrobę, nerki by na bieżąco wyrzucały z organizmu toksyny w tym głównie ksenoestrogeny które udając działanie estrogenów mocno przyczyniają się do rozrostu prostaty. Należy unikać ziaren, węglowodanów zwłaszcza tych GMO…, wysoko przetworzonego mięsa, mleka czy żywności w tym tej zawierające trans tłuszcze.

Prawdziwym wrogiem prostaty nie jest testosteron jak to twierdzą lekarze, ale testosteron zamieniony na kolejny hormon zwany DHT (dihydrotestosterone).

To on jak się okazuje jest głównym winowajcą, gdyby testosteron był odpowiedzialny za problemy z prostatą. Wówczas młodzi mężczyźni mający w swoim życiu najwyższy poziom testosteronu musieliby mieć problemy z prostatą, a przecież tak nie jest o czym wszyscy doskonale wiemy. Skoro więc to nie wysoki poziom testosteronu jest odpowiedzialny za wynikające zmiany, to wystarczy ograniczyć zamianę testosteronu na DHT blokując enzym to czyniący o nazwie 5-alpha reductase, a w niektórych przypadkach gdy to nie wystarcza należy podnieść poziom testosteronu, ale tylko i wyłącznie za pomocą ziół lub bio-hormonów. Nigdy (moim zdaniem) hormonów sztucznych dostępnych w aptece, gdyż te akurat znowu wbrew temu co twierdzą lekarze, przyczyniają się do stymulacji procesów chorobowych prostaty…

Dobrym sposobem na zablokowanie tego enzymu jest stosowanie dobrej jakości palmy sabałowej (saw palmetto), które  najlepszej jakości pochodzi z Florydy, ale produkt musi być standaryzowany, gdyż niektórzy nieuczciwi producenci zbierają jego jagody gdy jeszcze są zielone co czyni że ten produkt często jest nie efektywny, więc dobrze najpierw sprawdź co od kogo kupujesz.

Kolejnym ziołem świetnie się sprawdzającym przy blokowaniu tego enzymu jest  nasza pokrzywa. Oczywiście nie ta z przydrożnego rowu czy rosnąca na miedzy gdzie stosuje się nawozy sztuczne czy herbicydy, które są niezwykle destrukcyjne dla prostaty. Wybierz tą pokrzywę rosnącą pod lasem czy też na polanie leśnej. Jest to doskonałe zioło nie tylko na problemy z prostatą, ale zawiera całą gamę mikroelementów tak potrzebnych do codziennego zdrowia, a tym bardziej potrzebnych gdy pojawia się jakakolwiek choroba. Korzystaj więc z jej dobrodziejstwa, bo masz ją dosłownie pod ręką, tylko od ciebie zależy czy masz tego świadomość i czy tą rękę zechcesz po nią wyciągnąć.

O wielu innych przyczynach raka w tym raka prostaty i ich leczeniu dowiesz się z książek Rak to nie wyrok.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *