Nasze podwzgórze a choroby

Nasze podwzgórze a choroby – Cierpisz na autyzm, Alzheimera, Parkinsona, SM, problemy z tarczycą, toczeń, białaczkę czy inne nowotwory i wydaje się, że nie sposób to wyleczyć?

Jeśli tak to może w tym artykule znajdziesz odpowiedź dlaczego. Ucząc się anatomii  dowiesz się że mamy gruczoł dokrewny o nazwie podwzgórze, który zaliczany jest do mózgu ale nie jest osłonięty tak jak mózg barierą krew-mózg. W związku z tym wszelkie niebezpieczne krążące w organizmie substancje mogą go uszkodzić. Problem w tym, że to on kontroluje system hormonalny i jakiekolwiek jego problemy wynikające z obecności substancji chemicznych zakłócających jego pracę, mogą być poprzez system hormonalny przenoszone na resztę organizmu i może to być dla naszego zdrowia niezwykle niekorzystne.

Kontrolując system dokrewny i będąc jednocześnie częścią układu nerwowego,  przysadka wpływa na nasz system nerwowy, hormonalny, obronny, metabolizm, seks itd.

Excitotoxins, to substancje które bez żadnego problemu potrafią go uszkodzić.
Na dodatek mogą spowodować tak lekki, że na początku nie wykrywalny stan zapalny mózgu, co dodatkowo wprowadzi degradacje w systemie nerwowym i hormonalnym.

Wymienię dwie substancje o których na pewno słyszałeś, jedna to aspartam, a druga glutaminian sodu (MSG). Niestety obydwie występują praktycznie rzecz biorąc w każdej przetworzonej żywności pod przeróżnymi nazwami, oraz w żywności kupowanej przez restauracje w tym wszelkiego rodzaju sieci. Tuż po II wojnie światowej MSG został wyizolowany z wodorostu kombou. Występuje praktycznie każdej pakowanej żywności, a nawet w każdym zastrzyku w tym np. w szczepionkach na grypę i nie tylko.

Jest tak efektywny, że osoby po 50-tce gdy szczepią się corocznie na grypę, to mają aż 2 krotnie zwiększone ryzyko demencji starczej w ciągu następnych 5 lat. Dla swego bezpieczeństwa unikaj wszelkich półproduktów i gotowej pakowanej żywności, gdyż inaczej prawie na pewno będziesz go spożywać, a tym samym masz wszelkie szanse by w którymś momencie uszkodzić podwzgórze czy hipotalamus, co może się objawić jako jedna z na wstępie wymienionych chorób, które następnie będziesz długo leczyć bez większych szans na sukces.

Jak widzisz nadal sprawdza się to co powiedział Hipokrates, że nasze zdrowie jest na naszym talerzu. A to co jest na naszym talerzu zależy od twojej wiedzy na ten temat i chęci sięgnięcia po nieszkodliwe rzeczy.

Aspartam występuje w napojach sodowych  w tym w coca coli dietetycznej. Nie zawierających cukru gumach do żucia i wszędzie tam gdzie potrzebny jest słodzik a nie ma cukru.

Można by pomyśleć że każdy kto spożywa MSG czy aspartam zachoruje na jakąś ciężką chorobę. Trudno wyrokować jak to się stanie w twoim przypadku, ale mając wiedzę jakie są skutki uboczne. Zastanów się jakie masz szanse by pozostać przy zdrowiu. Człowiek jest optymistą i lekceważy te zagrożenia dopóki jest młody i pełen energii. Zaczyna dopiero rozpaczliwie szukać ratunku gdy zachoruje, gdy zachoruje na coś spowodowane tymi toksynami. Niezwykle trudno będzie znaleźć skuteczne leczenie. Na dobrą sprawę nie wiadomo czym te toksyny z organizmu usunąć, a dopóki nie usunie się przyczyny trudno się łudzić że uda się wyleczyć chorobę. Może więc warto zapobiegać zamiast później szukać rozwiązania?

O innych destrukcyjnie działających toksynach, dowiesz się z rozdziału o toksynach chemicznych.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *