Spowolnić starzenie

Spowolnić starzenie dzięki oczyszczeniu układu krwionośnego.

W procesie starzenia powolnej degradacji ulegają wszystkie funkcje organizmu. Jednak są osoby zaawansowane wiekiem, które w wieku 70-80 lat mają tyle planów i energii jak 30 latkowie. Jak oni to robią i od czego to zależy?

Po wnikliwych badaniach jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest motywacja, a  drugim elastyczne bez złogów naczynia krwionośne. System krwionośny w organizmie można porównać do systemu dróg i autostrad, im lepsze rozwiązania i przepustowość tym bardziej na czas dostarczone potrzebne produkty i wyrzucone śmieci i odwrotnie, im gorsza przepustowość tym większe korki, większy stres, wyższe zanieczyszczenie.

Brak elastyczności układu krwionośnego najczęściej z powodu chronicznego stresu powodującego chroniczne przykurcze komórek czy też dosłownie, przyspieszone kamienienie  tych komórek z powodu niewłaściwego zagospodarowania wapna i innych pierwiastków powoduje „korki” w przepływie krwi a tym samym dostarczaniu tlenu, mikroelementów i wyrzucaniu z organizmu resztek przemian metabolicznych czyli toksyn. Taka niekorzystna sytuacja może doprowadzić do niedotlenienia i niedożywienia mózgu, co może doprowadzić do depresji i braku motywacji. Brak elastyczności naczyń krwionośnych najczęściej doprowadza do wzrostu ciśnienia czyli dodatkowej porcji stresu dla organizmu. To wszystko razem powoduje niedotlenienie, brak właściwego odżywiania komórek, ich kamienienie a tym samym kumulacje toksyn.

Czy więc jest się co dziwić że im kto starszy tym chorszy i często bardziej zdepresjonowany i bardziej podatny na demencje starczą?

Do oczyszczania naszych arterii przeznaczony jest cholesterol HDL tzw. dobry.
To on jak miotła sprząta wszystko co może z układu krwionośnego i dobrze sobie z tym radzi tak długo jak długo nie ma zbyt dużej ilości uszkodzeń w układzie krwionośnym. Jego wysoki poziom jest uzależniony od właściwej pracy i równowagi w systemie hormonalnym, oraz wysokiego poziomu ogólnego cholesterolu, więc zastanów się kilka razy zanim raz sięgniesz ręką po statyny, które ten poziom obniżają.

Kolejną substancją która zmniejsza stan zapalny w układzie krążenia i w całym organizmie, to kwas tłuszczowy Omega-3. Przyczynia się do oczyszczania tego systemu, w zależności od potrzeb stosuje się go od 1-5 g dziennie.

Przepis który doskonale oczyszcza układ krążenia przywraca pamięć, poprawia sprawność seksualną u mężczyzn znajduje się w książkach „Rak to nie wyrok” w rozdziale o układzie krwionośnym, przepis kosztuje około 15 zł miesięcznie i należy przygotować go sobie samemu. Składa się z 5 naturalnych komponentów dostępnych w każdym sklepie z warzywami. Ten przepis jest niezastąpiony do leczenia każdego rodzaju schorzeń w układzie krwionośnym.

Oczywiście w tym rozdziale znajdziesz o wiele więcej sposobów na leczenie dolegliwości zdrowotnych w układzie krążenia.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *